09 Mayıs 2013

Uzun Bir Aradan Sonra

Kaç defa benzer yazı yazdığımı ben de unuttum.

Yeniden bloglamaya başlamak için niyetlendiğimde "artık blogumu güncel tutacağım ve bundan sonra farklı olacak" gibi teraneler döktürüyorum.

Oysa...

İşte bugün uzun bir aradan sonra yeniden o yazı ile başlıyorum.

Halbuki eski yazıyı alsam ve yeni tarihle tekrar buraya yerleştirsem hiç fena olmazdı. Böylece ilk yazının sıkıntısından da kurtulmuş olurdum.

Her neyse...

Hayatımda yine kitaplar, defterler, kalemler var. Onlarsız yapamıyorum. Ayrıca sevdiğim ve kullanmaktan ciddi keyif aldığım bilgisayarlarım, telefonlarım ve elektronik zımbırtılarım da var. Onlarsız da olmuyor.

Böyle işte...

İlk yazı için olmazsa olmazım elbette kitap. Mutlaka bir kitaptan bahsetmek önemli. Hatta bir kitap serisinden bahsetmek oldukça iyi olacaktır. Mesela Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın Anma ve Armağan Kitapları Dizisi'nde dördünce kitap olan ve Murat Yılmaz'ın editörlüğünde hazırlanan "Sabri Fehmi Ülgener - Küreselleşme ve Zihniyet Dünyamız"

Sabri Ülgener'i ilk önce Ahmet Güner Sayar'ın "Bir İktisatçının Entelektüel Portresi Sabri F. Ülgener" biyografisinden tanımış ve sonrasında Derin Yayınları tarafından basılan dört kitabını satın almıştım. Tanıdıkça çok sevdim. Ne de olsa İktisat Fakültesi'nden hocalarımın hocası... Elbette fikirleri ve eserleri  bir okuyuşta altından kalkılabilecek çalışmalar değil. Baştan uyarmakta fayda var ama bir armağan kitap olan ve fiyat olarak da oldukça komik bir rakama satılan "Sabri Fehmi Ülgener - Küreselleşme ve Zihniyet Dünyamız" kütüphanenizde bir yer ayırabilirsiniz.

Bu arada Sabri Ülgener'in Vikipedi'deki maddesi hala bir taslak olarak görünüyor olması hiç hoş değil. Bu konuya da el atmakta fayda var.

Kitap filan dedik ama sinemayı unutmamak gerekiyor. Heyecan ile beklediğim Iron Man 3 güzeldi, eğlendik. Tony Stark bir kahraman ve kahramanların da hayatı kolay değil. Filmin sonu daha iyi olabilirdi. Jarvis'e yaptırtığı imha hiç hoşuma gitmedi.

Sonra Flip minoHD bir kameram var. Bugün onunla güzel çekimler yapma hayalim var.

İşte böyle...

Bakalım yazmaya devam edecek miyim?

Hiç yorum yok: