31 Temmuz 2009

İlk gün 3G ile Görüntülü Konuşma Deneyimi

Dün nerede ise yerimde duramadım. Kiminle bir görüntülü konuşma yapayım diye eş-dost herkesi aradım.

Yahu! Bir tek ben miyim bu işlere meraklı, dedim kendi kendime. Sonra bir baktım ki Sayit'ten görüntülü konuşma çağrısı alıyorum. Oh be!

İlk izlenimim o kadar da iyi değildi. Ancak bugün karşı tarafta bir Nokia E71 olunca ve bende de Toshiba G500 ile daha iyi görüntü ve sese kavuştuk.

Yine de beklentilerimin altında idi ama iyi idi.

Halk benimser ve kullanırsa inaniyorum ki kalite de artacaktır.

5 yorum:

BilgiBankan dedi ki...

Katılıyorum ben de denedim kalite konusunda aynı deneyimi yaşadım.Halkın rabet edeceğini pek sanmıyorum en azından her kesim bulaşmaz bu işe.Görüntülü konuşma işinde interneti sollamak zor olacak.Ama iş zamanda biter zaman bakalım daha neler gösterecek?

ssalibaz dedi ki...

ALI kac yil oldu bilmiyorum ama Fransa bu goruntulu konusma isi pek tutmadi..Daha dogrusu kimse ilgilenmedi ben deneme amacli olsa dahi kimseyle gorusemedim..Internet amaciyla 3G+ kullanimi oldukca fazla..Ben evimden 3,5G ile baglanti kurabiliyorum...Bu da evimdeki adsldeki kaliteyi ve seviyeyi yakalamis olmam demektir..Neyse tkenolji artik sadece bir cep telefonuna sigmis durumda...E71 oldukca iyi telefon ban iki gun dayanabildi..Ikinci gun sistemi cokertmeyi basardim...Diger telefonlarda bu sadece 24 saatimi almamistir..Tabii smartphone telefonlardan bahssediyorum...

Ali Saglam dedi ki...

Sami
Goruntulu konusmak pek filmlerde ve hatta reklamlarda oldugu gibi harika bir deneyim sunmuyor. Buyuk ihtimalle orada da bundan dolayi tutmamistir. Ancak Japonlar cok sevmisler-oyle diyorlar.

Sen E71 ile evdeki baglantiyi yakaliyorsun ama biz burada ceple evden daha hizli baglaniyoruz. ilginc di mi?

Sistem cokertmeler konusunda ne dusundugumu biliyorsun. Ogrenmenin en iyi yolu :)

ssalibaz dedi ki...

ali bu arada televizyonde canli yayindasin ve seni seyrediyorum..Bana aykutun cep telefonunu iade etme nedeni olan bug varya ana benzer bir hatayi ben e71de yakaladim ama hangi prorami kullanirken hangi tusa bastigimi netlestiremedim..Am cok fazla sayida o hataya denk geldim

Ali Saglam dedi ki...

Sami
Canli yayindan nasil haberin oldu?
Hayret ettim :)