09 Ekim 2008

IPhone Muhabbetleri ile Başlayan Internet Sevdası

Iphone konusunda bloglarda çok sayıda yazı var. Hatta gazetelerde ve televizyonlarda da... Hali ile sokak da konuşuyor. Televizyonlarda görünen ise sadece işin suyunu çıkartmak. Mesela bana anlatılan şöyle bir "televizyon haberciliği" örneği var: Emekliler uzun maaş kuyruğunda iken gençler ise ilk günden IPhone satın alma telaşında... Ancak ne türden haber yapılarsa yapılsın insanlar bu mereti -adını anmadan- konuşuyor. Cihazı Türkiye'ye getiren Turkcell veya da Vodafone'un aynı reklam ile ekranda görünmesine rağmen insanlar merak içinde: Bu nasıl bir zamazingo!

IPhone hakkında konuştuğum ve teknoloji ile ilgisi olmayan insanların ilgisini en çok İnternet'in çektiğini gözlemledim. Büyük bir kesimin İnternet'i bilmek ve kullanmak istediğini, kullanımın kolaylaştıkça ve maliyetinin kabul edilebilir düzeyde olması ile elinden düşürmeyeceğini düşünüyorum.

Bu çok ciddi bir açılım. Bilgisayar olmadan, elinde zaten uzun zamandır bırakamadığı cep telefonu ile neti kullanmak insaların ilgisini çekecektir.

Galiba Türkiye halkı değişiyor ve bu da hızlı olacak gibi gözüküyor. Hazır olun dedenizin sizi cep telefonu ile Facebook'ta 'dürtmesi' yakın...

Hiç yorum yok: