04 Nisan 2008

Evde Televizyon ve "Yorum Farkı"

Evde artık bir televizyon var -hatta iki ama diğeri hala kurulmadı- ve ben yavaş yavaş da olsa televizyon izlemeye başladım. Televizyon alma kararı benim değildi hatta en başta bir miktar direndiğimi bile söyleyebilirim. Ancak nasıl oldu ise filmleri büyük bir ekranda izleme fikri beni benden etti :)

En başta direndiğimi söyledim ya, bu kısmen devam ediyor aslında: Bir uydu alıcısı almamak için saçma sapan nedenler öne sürebiliyorum. Şeytanın bazen bir D-Smart alma konusunda akıl çelen fikirleri beynime sokması dışında hala tutarlıyım-tutarsızım.

Çelişkili bir adamım vesselam.

Televizyon izlememek için eve televizyon sokmamam gerekiyordu. Yoksa uslu duramıyorum, izliyorum; sonradan pişman olacağımı biliyorum ama izliyorum.

Büyük bir problem var: Televizyon evde ve tam benlik bir program olan Yorum Farkı'nı izleyemiyorum. Anteni çatıya koymak yerine alt katta balkon içinde tutmak gibi bir marifet ile birçok kanalı izlemek mümkün olmuyor. Çözüm basit diye düşünülmesin. Bilinçaltım hala televizyon izlememelisin diyor belki :)

Yorum Farkı'nı eski usul(!) ile internetten izlemeye devam etmek dışında başka bir seçeneğim şimdilik yok.

Yorum Farkı'na Cengiz Çandar'ın gelmesi ile yeni bir dönem başlamış oldu. Kongar-Barlas yerine Kongar-Çandar izlemek de güzelmiş. Ancak Emre Kongar'ın arada bir "bu programın selameti" şeklinde bir vurgu ile Cengiz Çandar'ı sindirmeye çalışmasına binaen "bu program uzun sürmez" diye düşünmeden de edemiyorum. Galiba Mehmet Barlas'tan sonra Emre Kongar "bir deneyelim, olursa devam ederiz" diye düşünmüş. Çok ilginç! Haddi aşmadan yazmalıyım ama statükoculuk böyle oluyor demek ki...

Hiç yorum yok: