01 Nisan 2008

Coksatan.com

Prof. Dr. İlber Ortaylı'nın her yazdığı çok satıyor. Son kitabı Tarihin İzinde'yi çok satanlar listesinde görünce, bu blog için harika bir ilk kitap olacağını düşündüm. Birçok kitabını okumuş olmama rağmen, tüm eserlerini kütüphaneme yerleştirememenin utancı ile okumaya başladım.

Yeni bir projeye, harika bir domain ve yukarıdaki ilk paragrafla başladım. Bakalım çok satan kitaplar benim ilgimi ne kadar süre ile çekecek.

İyi alan adları konusunda 1999'dan beri ilgiliyim. Güzel olduğuna inandığım ve iş çıkacak olan isimler için bir miktar para yatırmış ama sonra teker teker elimden gitmelerine seyirci kalmıştım. Son yıllarda ise bana kayıtlı olanları daha düzenli bir şekilde takip ediyor ve yeni bir şeyler almak için aklıma gelen isimlere bakıyordum. Coksatan.com ve coksatar.com'a da bu sekilde sahip oldum.

Coksatan.com için mesele yine içerik hazırlamakta idi. Önce her çok satan eşya -dvd, dergi, teknoloji ürünleri- için düşündüm ancak sonradan sadece kitaplar ile sınırlamaya karar verdim.

Bloğun içeriği ise -her çok satan kitap ilgimi çekmese bile- elimden geldiği kadarı ile ismine sadık kalacak şekilde olacak.

Hiç yorum yok: