10 Ekim 2007

Sihirli Tartı

Benim için ramazanlar kilo konusunda büyük değişimleri yaşadığım zamanlar olmuştur. Kilo almak veya da daha önceki bir ramazanda aldıklarımı vermek, nerede ise her zaman, bu mübarek ayda gerçekleşmiştir. Elbette bazı istisnai zamanlar da olmuştur ancak bu ramazan bunlardan biri değildi.

BMI indeksim 29.1 olmuş. Bu da şişman ve orta derece riskli demekmiş.

İnsan bu durumda terazi görmek istemiyor. Gelgelelim İstanbul'un her tarafına Ade Dış Ticaret tarafından konumlandırılmış olan Sihirli Tartı'ları görmemek mümkün değil. DPS-Promatic üretimi olan bu meretler kilomuzu tartıyor ve boyumuzu da ölçüyor. Yalnız bu kadarla da kalmayarak doğum günümüzü doğru olarak girdiğimizde kaç gün yaşadığımızı, günlük burcumuzu ve bioritimimizi, şanslı numaralarımızı ve güzel bir özlü söz ile bir kağıt parçasını çıktı olarak veriyor.

Tamam, hepsi iyi güzel ama bu ideal kilo kısmına sinir oldum. Ne demek 81.9... Belki belli bir kiloya kadar rakam yazmak doğru olabilir ama 13,5 kilo vermesi gereken bir kişi için motive edici bir cümle olması çok daha iyi olurdu. Özlü söz bile motivasyonla ilişkili olsa daha da iyi olur.

Hiç yorum yok: