23 Temmuz 2007

"Öymen'den tartışılan sözler"

Öymen'den tartışılan sözler: "“Eğer siz sıkıntı çekmenize, açlık çekmenize, her gün hükümeti eleştirmenize rağmen, gidip iktidar partisine oy veriyorsanız, bu işte mantıkla açıklanmayacak bir şey var demektir''"

Bugün de yazı yazmayacaktım. Son günlerde, dostlarla gereğinden fazla politika konuştuğumdan yazılarıma yansımasını istemiyordum.

Seksen sonrası kuşaktan geldiğimden, politikadan uzak durmakla övünürüm. Hatta geçersiz oy atmakla bile övünürüm. Yakın dostlarıma ve aileme göre belki doğru bir şey yapmıyorum ancak bir kere geçerli oy kullanmış ve pişman olmuştum. Nedeni de seçim öncesinde verdikleri sözleri unutan politikacıların pişkinlikleri idi.

Böyle kötü düşünmeme rağmen yine de seçim yapılmalı idi. Birileri mutlaka seçilmeli idi. Adına demokrasi diyorduk ve en azından olması gereken bu idi.

Ancak yukarıdaki sözlerin sahibi Onur Öymen bana bunları yazdırttı.

Bu sözler, bugün halkın doğru karar verdiğinin delilidir. Ne acı...

Halka düşman olmak; Nasıl bir düşünce yapısıdır?

Halkın istediği ise basit şeyler: çok yorulsa bile bir iş; ailesi hasta olunca bakacak bir doktor; akşam eve gelince, televizyon karşısında, belki eski filmler ile ağlamak; gece huzurlu uyumak... Düşmanlık değil, aptal yerine konulmak hiç değil.

Hiç yorum yok: