17 Haziran 2007

Noni

Yakın dostum dediğim birçok arkadaşım birbirini ismen tanır. İstanbul'da olanları sıklıkla bir araya getirmeye çabalasam da farklı şehirlerde ve ülkede olanları -şimdilik- tanıştıramadım. Ancak şu bir gerçek ki ismen de olsa birbirlerini bilirler. Çünki Ali Sağlam anlatır. Son yaptıkları başarılı işi, kızlarını (ilginç bir şekilde çoğu kız sahibi) hatta okudukları son iyi kitabı... Bu konuda haklarını helal etmeleri lazım.

Bundan keyif alan bir yapım var. Daha doğrusu örnek göstermek konusunda arkadaşları gibi zengin bir çevrem.

Ancak sadece anlattıklarım bununla da bitmiyor. Kitapları, yazarları ve özellikle blogları da anlatırım. Blog yazarlarının beğendiğim yazılarını bilmelerini isterim. Bu bazen eğleceli bir metin oluyorken bazen de tartışılması gereken iyi fikirler oluyor. Hatta şiir tadında olan ezberlenmesi ile zenginleşeceğimiz müthiş cümleler...

Blog yazarlarını birçok nedenden dolayı önemsiyorum. Onlardan bazılarının Türkiye'nin hatta dünyanın gelecek günlerinde fikir önderleri olacağına inanıyorum. Bazılarının da iyi birer hikayeci veya da şair olarak edebiyat tarihinde yer alabileceğini düşünüyorum.

Bu yeni bir çağ. Eskiden bir dergi etrafında toplanan yazar ve düşünürler bugün bloglar etrafında toplanıyor ve fikirlerini bu şekilde geliştiriyorlar.

Bazıları ise benim için bir roman kahramanı veya da bir filmin başrol oyuncundan farklı değil. Her gün yazmaları ile günün mutlaka takip edilmesi gereken bir işi oluyorlar. Dün ne yaptıkları veya da neye kızdıkları hatta rüyaları, hayalleri ile günün kaçırılmayacak saatini kaplıyorlar.

Dün onlardan biri ile buluştuk ve kahve içtik. Son günlerde azalan yazma sıklığından, nasıl blog tutmaya başladığına kadar... Çok keyifli idi. Bir Noni Fun olarak imza almayı unutsam da harika zamandı.

Bunun için Sibel'e buradan çok teşekkür ederim. Lütfen daha çok yaz :)

Hiç yorum yok: