13 Haziran 2007

Mobil İmza

Sonunda Turkcell'in Mobil İmza servisi ile nitelikli elektronik imzayı kullanmaya başladım. Islak imzaya eşdeğer ilk mobil imzamı da geçtiğimiz Cuma günü attım.

Cep telefonunu geç kullanmaya başlamıştım. İlgimi ancak GPRS ile çekmişti ama zamanla üç operatörden de sim kartlarım oldu. Bugünlerde de aynı anda evde üçü de ayrı telefonlarda aktif durumda :) Nedense...

GPRS ile başlayan serüven sonradan uzun saatler boyunca telefonla konuşmaya bile dönüştü. Gece uyandırılmak veya da uyandırmak ister olmuştum. Tuhaf! İnsan bunu neden ister ki...

Son zamanlarda ise yakın bir yere giderken bazen almadan dışarı çıktığım bile oluyor. Bazen de apartmanın kapısının önünden telefonu almak için geri dönüyorum.

Yanımda her zaman Avea olmasına rağmen, bu Mobil İmza ile ya iki telefon taşıyacağım ya da sadece Turkcell'i yanıma alacağım.

Benim için işte böyle önemli bir meret oldu Mobil İmza'lı cep telefonu :)

Neden mı? Cevabımı bir resimle anlatayım.Not: Bugün 'spam'a düşen bir sahtekarlık mailini özel olarak tıkladım. Görüntüyü Firefox için yazmayı planladığım yazıda kullanacaktım ama buraya kısmetmiş :) Firefox için yazıyı da bir süre erteledim.

Linkler:
* Turkcell Mobil Imza
** Deniz Tunçalp "Turkcell Mobil İmza"

Hiç yorum yok: