02 Haziran 2007

Harika Bir Akşam

Harika bir akşam geçirdim.

Dostlarımı bile bile apartman toplantısı günü davet ettim. Daha doğrusu her ikisinin aynı güne denk gelmesinde, benim tercihim olmamasına rağmen, biraz yorucu olacağını bile bile göz yumdum. Ancak her ikisi için de en uygun zaman sadece bu akşamdı.

Aklımda bir saat apartman toplantısına ayırmak, sonra da bizimkilerin iyice derinleşmiş sohbetine dalmak vardı.

Şöyle gerçekleşti:
Çocuklarla yemeği balkonda yedikten sonra, bir on beş dakika apartman toplantısında bulundum. Sonra izin de isteyerek eve çıktım. Tekrar çağrılınca bir yarım saat durumun netleşmesini izledim ve yine kaçtım :) Bu sefer de yöneticimiz Mehmet Abi eve gelince, yirmi dakikada da defteri yazdım ve imzalanmasını izledim :) Toplantı için Ömer Abi'nin Samsun'dan buralara gelmesine sebep olunca, meselelerin çözümünde net tavrımı, kesin cümlelerle anlatmaya çalışmak boynumun borcu idi :) Bazıları bundan hoşlanmasa da ben böyle yaptım.

Apartman olarak bizim de kendimize göre sorunlarımızın olmasına rağmen, burada oturmakla çok sanslı olduğumu bu akşam bir kez daha anladım. Ev alma komşu al, diyorlar, bir kez daha şahit oldum.

Akrabalarımın maddi zararları pahasına ve bana karşı tavır alma ihtimallerine rağmen apartmanca bir yanlışın gerçekleşmesinde, taraf olmamamıza övünebilirim. Bu bana yeter.

Dostlarım geldiler. Bazı ufak dargınlıklar bitti :) Yine birbirimize sataştık ve yine bol bol güldük. Apartman eski kararlarının arkasında durdu. Komşularım için ek bir yük ve problem oluşmadı. Hem dostlarım, hem de apartman sakinleri benim iki yerde de bulunmaya çalışmamı anlayışla karşıladılar...

Böyle bir akşam, nasıl güzel olmaz ki...

Hiç yorum yok: