16 Mayıs 2007

"Bulutların Üstüne Tırmanırken"

Anı okumasını seviyorum. Belki de blogları bu kadar çok severek okumamın nedeni de budur. Bloglar da birer anı değil mi?

Kitaplaştırılan anılardan veya iyi yazılmış bir blogtan bazen aldığım keyif ve dersler inanılmaz boyutta olabiliyor. Yerimde duramıyor odada bir tur atıyor ve tekrar kitaba veya da blogun eski yazılarına balıklama dalıyorum.

Dün aldığım -biraz aramak zorunda bile kaldığım- bugün yarısına kadar okuduğum, Cem Kozlu'nun "Bulutların Üstüne Tırmanırken" isimli kitabı bir görmenizi dilerim.

Cem Kozlu'yu göreve Özal getirmiş. Başbakan vizyonu ile uyumlu bir THY'ye ihtiyaç duyduğundan, bu işi iyi yapacağına inandığı kişiyi de daha önce havayolları konusunda tecrübesi olmasa da görevlendirmiş. Siyasi olarak arkasında da durmuş. Sonucu hepimiz biliyoruz.

Daha okumasını bitirmediğim bir kitabı yazdığımın farkındayım. Ne yapabilirim ki, bazen "vay be" diyorum, bazen de "zaten başka türlü nasıl olmasını beklenir ki" diye kendi kendime söyleniyorken kitabın bitmesini beklemenin bir anlamı yoktu.

Tavsiye ederim.

Hiç yorum yok: