24 Mayıs 2007

"İyi İş" veya Hayat

Soyadını telaffuz etmeyi bırakın, yazmakta bile çok zorlandığım Mihaly Csikszentmihalyi'nin bir süre önce İyi İş isimli kitabından bahsetmiştim. Hatta MESS'in bastığını ve çok beğendiğimi yazmıştım. Kitabı okurken bunu mutlaka blogta yazmalıyım dediğim bir bölüm vardı. Bugün bir parça anlatmaya çalışacağımı düşünüyordum ki sabah önce selinzz'in sonra ustertuna'nın yazılarını okuyunca, yazıyı bir miktar daha ertelemeye karar verdim.

"Dışarıda Yaşam Var" yazısında selinzz şöyle diyor:
Birbirine bağıran kızan; insani hırsla birbirini üzen insanlar yok.. Yetişme, yetiştirme derdi yok; 17 inch ekranlara sıkışmamış insanlar var ve muhtemelen şatafatlı plazalarda -neredeyse- yaşayan insanlardan daha mutlular..
"Birey ve Toplum" yazısında, ustertuna:
Sonra birden bire birey olduğumuzun farkına vardık. İletişimin hızlanması sayesinde TRT2 ler sonra da Magic Box'lar girdi hayatımıza. Telefon yazdırmaz olduk. Herkesin evinde telefon yokken herkesin elinde telefon oluverdi. Otoyolarda hızlandık. "Bi kaset koyup, neşemizi bulduk". Daha çok kazandık, daha çok harcadık. Bi sürü alışveriş merkezimiz oldu. Hem de klimalı.
İki yazıyı da mutlaka okuyun derim...

Not: Bir süre önce Google Reader'dan bir script ile beğendiğim yazıları işaretliyor ve blogta gösterilmesini sağlıyordum. Tasarım ve yazılara yine sıfırdan başlayınca yerine yerleştirmemiştim. Şimdi de beğendiğim yazıları link olarak toplamak yerine bunları barındıracak bir blog daha iyi olur diye düşünüyorum...

Hiç yorum yok: