30 Kasım 2005

Dün Hakkında Özet

Dün kötü bir gündü. Bütün gün bir gelmeyen telefonu beklemek zorunda kaldım. Telefon açacak olan kişi ise tek bir cümle söyleyecekti. Açmadı... Ama birazdan dışarı çıkıp bir görüşme yapacağım. Araması gereken kişi geleceğimi büyük ihtimalle beklemiyor. Gereksiz yere benim bütün günümü bağlamanın görüşmesi ilginç olacak.

Ben de bütün gün film izledim, okumadan bir sürü kitabı karıştırdım.

Azınlık Raporu kaliteli ve güzel bir film. Belki başrolünde Tom Cruise yerine başka bir aktör oynasa daha da iyi olurdu. Tom Cruise böyle güzel bir film içinde çok popüler(başka bir kelime bulmalı) bir isim. Bu filmin Tom Cruise'a ihtiyaçı yok.

Filmde özellikle John Anderton'in precog ile alışveriş merkezinden kaçış sahnesi var ki matematiksel bir güzelliğe sahipti.

Filmlerden açılmışken "Liderlik Dersleri" kitabı çerçevesinde ben de bir şeyler yazmak istiyorum. Kitap MediaCat tarafından basılmış. İki ayrı kitap olarak yazılmış.

Büyük Filmlerden Liderlik Dersleri
Klasiklerden Liderlik Dersleri

Çok iyi bir inceleme olmuş.

Benim incelemem planım ise:
İlk film: K19. Harrison Ford'un başrolünde oynadığı film, güzel bir liderlik dersi olabilir. İlk roman ise mutlaka okunması gereken bir başyapıt: Ahmet Hamdi Tanpınar'ın "Saatleri Ayarlama Enstitüsü". Hayri İrdal da benim kahramanım. Onun kahramanı ise Halit Ayarcı. :)

"Saatleri Ayarlama Enstitüsü" bir başyapıt adlandırması doğru kabul görmeye bilir. Tanpınar'ın en çok okunan ve belki de en çok tartışılan romanı "Huzur". Benim için böyle değil. Başka bir çağda mı yaşıyorum acaba.

Ve hediye meselesi. Şimdi dışarı çıkıp kargoya vereceğim. Kaç gündür İsmail ve Fatih'in hediyelerini gönderecektim olmadı. Şimdi .... çıkıyorum.

Akşama da Taner'lerde DVD keyfi var. Boza mı içsek acaba...

İnşaallah bugün güzel bir gün olacak. "Benim umudum var; Benim umudum."

Hiç yorum yok: